• Prihláška do MŠ

• Oznámenie o zápise detí do materskej školy
            na školský rok 2023-2024

Riaditeľka Základnej školy s materskou školu, Sídlisko 341/1, 91930 Jaslovské Bohunice,  v zmysle § 59 a 59a Zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. o výchove

a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov

vyhlasuje

Zápis detí do materskej školy na školský rok 2023-2024

Termín podávania žiadostí

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy na predprimárne vzdelávanie  dáva zákonný zástupca dieťaťa v elektronickej podobe

v termíne od 8.5.2023 do 16.5.2023 (bude spustená elektronická prihláška).

Overovanie údajov na podpísaných prihláškach bude 17.5 - 18.5.2023

od 13:00 - do 17:00hod. v MŠ.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

Žiadosť (elektronickú prihlášku) môžete vyplniť priamo cez priložený link PRIHLÁŠKA. K žiadosti je potrebné priložiť potvrdenie od lekára, ktoré si stiahnete tu: Priloha_c.2_POTVRDENIE_LEKaRA.pdf

Žiadosť zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia  bude podpísaná obidvomi zákonnými zástupcami, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia  poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Počet žiadostí podaných zákonným zástupcom nie je obmedzený a zákonný zástupca môže podať žiadosť aj do viacerých materských škôl.

Spôsob podania žiadosti:

1. Elektronická prihláška

Kritéria prijímania

Prednostne sa zo zákona prijímajú deti:

1. pre ktoré je plnenie povinného predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. ktoré do 33. augusta 2023 dovŕšia 5 rokov veku;
            2. ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania – deti, ktoré dovŕšia šiesty rok veku a nedosiahli školskú spôsobilosť

Ostatné podmienky prijímania:

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí  do materskej školy, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2023/2024 predprimárne vzdelávanie povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu/zástupcu zariadenia do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

1. ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2022 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v školskom roku 2022/2023 o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a dieťa má trvalý pobyt v spádovej obci
            2. prednostne deti zamestnancov
            3. ktorých súrodenci sú už prijatí do ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice, elokované pracovisko MŠ,  Námestia sv. Michala 346/9, Jaslovské Bohunice aj v školskom roku 2022/2023
            4. deti, ktoré dovŕšili 4 roky veku.
          • Dotácia na stravu

• Dotácia na stravu od 1.5.2023

Vážení rodičia,

od 1. mája 2023 môže byť dotácia na stravu poskytovaná všetkým deťom, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy. Zároveň sa nebude prihliadať ani na to, či je rodič poberateľom daňového bonusu na dieťa. To znamená, že na dieťa si môže uplatňovať dotáciu na stravu aj v prípade, že naň rodič poberá daňový bonus.

Ako podať návratku k žiadosti o dotáciu na stravu?

Ak chce rodič poberať dotáciu na stravu, musí o ňu požiadať.

Obedy "zadarmo" bez žiadosti nie sú možné. Každý z Vás si v týchto dňoch môže požiadať o dotáciu na stravu. Je to možné cez edupage (v sekcii Žiadosti/Vyhlásenia), preto Vám zasielame návod ako postupovať pri podaní žiadosti. Návod nájdete v súboroch nižšie.

Zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že nárok na dotáciu nie je možné uplatniť a je povinný uhradiť plnú výšku príspevku na stravovanie (vystavenou poštovou poukážkou za daný mesiac)

v týchto prípadoch:

• ak stravník odoberie prihlásenú stravu v deň, v ktorý sa nezúčastnil na vyučovaní,
            • ak sa stravník nezúčastní na vyučovaní a neodoberie obed, ktorý si včas neodhlásil.

Preto je potrebné v prípade neúčasti na vyučovaní (predvídanej - lekár, exkurzia a pod. i nepredvídanej - choroba a pod.) stravníka zo stravy včas odhlásiť.

Nárok na dotáciu má žiak iba vtedy, ak sa zúčastní minimálne jednej hodiny na vyučovaní.

UPOZORNENIE!

Ak  si rodič žiadosť nepodá do 20.4.2023, nebude mať dieťa nárok na dotáciu.

Zákonný zástupca bude uhrádzať platby za obedy tak ako doteraz

Noví stravníci, ktorí sa doteraz nestravovali, ale mali by od 01.05.2023 záujem o stravovanie v ŠJ, sa musia prihlásiť na stravu cez Zápisný lístok( Prihlášku na stravovanie), ktorú tiež prikladáme. Treba ju vytlačiť vyplniť a doručiť osobne vedúcej jedálne.

Termín je do 20.4.2023

Zápisný lístok pre nových stravníkov:   PRIHLASKA_NA_STRAVU_MS.pdf

Dôležité informácie o dotácii nájdete tu : Informacia_k_dotaciam_na_stravu_01-05-2023.pdf

• Základná škola s materskou školou, Sídlisko 341/1,91930, Jaslovské Bohunice