• Začiatok školského roka 2022/2023

• Oznam

So súhlasom zriaďovateľa bude prevádzka  Materskej školy Jaslovské Bohunice od pondelka 5.9.2022.

Prevádzka pracoviska na Nám. sv. Michala - triedy MRAVČEKY, ŽABKY, LIENKY, VČIELKY  bude  v čase od 6:00-16:30hod.

Prevádzka  pracoviska materskej školy v priestoroch základnej školy- trieda  SOVIČKY bude  v čase od 7:00-15:30hod.

Rozdelenie detí do tried Vám bude zaslané e-mailom, v ktorom dostanete základné pokyny k nástupu.

• Zápis detí do materskej školy

• Oznámenie o zápise detí do materskej školy
            na školský rok 2022-2023

Riaditeľka Základnej školy s materskou školu, Sídlisko 341/1, 91930 Jaslovské Bohunice,  v zmysle § 59 a 59a Zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. o výchove

a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov

vyhlasuje

Zápis detí do materskej školy na školský rok 2022-2023

Termín podávania žiadostí

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy na predprimárne vzdelávanie  dáva zákonný zástupca dieťaťa v elektronickej podobe

v termíne od 9.5.2022 do 13.5.2022 (bude spustená elektronická prihláška).

Overovanie údajov na podpísaných prihláškach bude 17.5 - 18.5.2022

od 13:00 - do 18:00hod. v MŠ.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

Žiadosť (elektronickú prihlášku) môžete vyplniť priamo cez priložený link PRIHLÁŠKA. K žiadosti je potrebné priložiť potvrdenie od lekára, ktoré si stiahnete TU

Žiadosť zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia  bude podpísaná obidvomi zákonnými zástupcami, spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia  poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Počet žiadostí podaných zákonným zástupcom nie je obmedzený a zákonný zástupca môže podať žiadosť aj do viacerých materských škôl.

Spôsob podania žiadosti:

1. cez edupage:msjaslovskebohunice.edupage.org

Kritéria prijímania

Prednostne sa zo zákona prijímajú deti:

1. pre ktoré je plnenie povinného predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. ktoré do 3 augusta 2022 dovŕšia 5 rokov veku;
            2. ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania – deti, ktoré dovŕšia šiesty rok veku a nedosiahli školskú spôsobilosť

Ostatné podmienky prijímania:

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí  do materskej školy, po prijatí všetkých detí, pre ktoré bude od školského roku 2022/2023 predprimárne vzdelávanie povinné, budú na základe žiadosti zákonného zástupcu/zástupcu zariadenia do naplnenia kapacity materskej školy prednostne prijaté deti:

1. ktoré nedovŕšia do 31. 08. 2022 vek 5 rokov a zákonný zástupca bude žiadať v školskom roku 2022/2023 o predčasné zaškolenie, pričom predloží so žiadosťou aj písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a dieťa má trvalý pobyt v spádovej ulici,
            2. prednostne deti zamestnancov
            3. ktorých súrodenci sú už prijatí do ZŠ s MŠ Jaslovské Bohunice, elokované pracovisko MŠ,  Námestia sv. Michala 346/9, Jaslovské Bohunice aj v školskom roku 2021/20222
            4. deti, ktoré dovŕšili 4 roky veku,
          • DEŇ ZEME

• Aj „ naše “deti sa v materskej škole učia, ako si vážiť našu planétu Zem.

Preto si v pondelok 25.4.2022 skrášlime a „ upraceme“ areál našej MŠ. Kto má, môže si priniesť detské náradie (hrabličky, metličky, vedierka...).

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia preloží na nasledujúci deň.

• Špeciálny prístup

• Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby položili ruku k činu
        • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.

• Základná škola s materskou školou, Sídlisko 341/1,91930, Jaslovské Bohunice
      • 033/5592 196 0903/245 254